Tydzień Zdrowia zaczęliśmy w Prima Aprilis bardzo wesoło zakładając śmieszne, kolorowe, nietypowe czapki i opaski na głowę. Powodowało to często uśmiech na naszych buziach, a jak wiadomo śmiech to zdrowie.
Na długich przerwach graliśmy w gry planszowe nt. zdrowia specjalnie przygotowane na tę okazję. Pionki do gry i kostki także były nietypowe. A do tego Piramida Zdrowia.
Na przerwie obejrzeliśmy prezentację o szkodliwości hałasu na nasze zdrowie, a także sprawdziliśmy swoją wiedzę nt. zdrowia grając w kahoota.
W świetlicy szkolnej można było samodzielnie wykonać sok owocowo-warzywny oraz rozpoznawać i degustować owoce i warzywa.
W bibliotece szkolnej klasy młodsze uczestniczyły w lekcji o zdrowej żywności, biorąc udział m.in w zgadywance owocowo-warzywnej.
A na koniec tygodnia uczestniczyliśmy w prezentacji nt. pierwszej pomocy przedmedycznej i rozwiązywaliśmy quiz wiedzy na ten temat.