Uwaga Uwaga!!!
Zbliża się kolejna edycja kampanii Rowerowy Maj dla uczniów i pracowników gdańskich szkół i przedszkoli.
Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.
Akcja trwa od 4 do 31 maja 2023 r.
Aby wziąć udział w kampanii Rowerowy Maj niezbędne są zgody rodziców oraz sprawny sprzęt na którym będzie można jedzić: rower, hulajnoga, wrotki, rolki, deskorolka.
UCZESTNIKU! BĄDŹ BEZPIECZNY, PAMIĘTAJ!
- przygotuj, sprawdź sprzęt, na którym będziesz jeździć (rower, hulajnogę, deskorolkę, wrotki, rolki),
- przygotuj i noś kask chroniący głowę,
- jeśli potrzebujesz to załóż ochraniacze na kolana i łokcie,
- zachowaj ostrożność na ścieżkach rowerowych oraz drogach dojazdowych,
- stosuj się do ogólnych zasad panujących na ścieżkach oraz przepisów w ruchu drogowym.
W załącznikach można pobrać:
-zgodę rodzica
-regulamin kampanii w języku polskim i ukraińskim
-ulotkę dla rodziców
INFORMACJE Z REGULAMINU:
Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami pod warunkiem, że odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2023 roku (z wyłączeniem maksymalnie pięciu dni wolnych dla poszczególnej klasy/oddziału).
W przypadku uczestników z orzeczoną niepełnosprawnością, których stan zdrowia pozwala na udział w kampanii, koordynator szkolny może uznać codzienną aktywność fizyczną w ramach zajęć rehabilitacyjnych takiego uczestnika.
Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku uczestnika w klasowym dzienniku rowerowym.
Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy. 
Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.
O wyniku placówki lub klasy/oddziału/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/oddziale/grupie.
Kampania prowadzona jest z użyciem dedykowanego programu (systemu) informatycznego, w tym strony https://rowerowymaj.eu, na której zamieszczone są wyniki, rankingi oraz informacje dotyczące Kampanii.
Za końcowe wyniki uznaje się wyniki przedstawione na stronie https://rowerowymaj.eu z dnia 01.06.2023, godz. 08:00 lub w terminie późniejszym wskazanym przez organizatorów z wyprzedzeniem min. 7 dni.
Wszystkie informacje na temat przebiegu Kampanii w Mieście Gdańsk będą umieszczane na podstronie https://rowerowymaj.eu/gdansk-2023/.