Pomóżmy dzieciom żyjącym na śmieciowisku na Filipinach!

• Filipiny to kraj w Azji położony na wyspach nawiedzanych przez wiele tajfunów i trzęsienia ziemi.
  • Warunki klimatyczne i inne przyczyny powodują,  że niektórzy ludzie żyją tam w bardzo wielkiej biedzie, nawet na wysypisku śmieci. Mieszkają tam również dzieci i czekają na naszą pomoc.
  • Dorośli mogą ofiarować pieniądze a my możemy ofiarować „Niebieski hajs czyli nasze dobre uczynki, modlitwę i wszelkie dobro, które zrobimy w intencji tych dzieci. Przygotuj sobie dowolny kubek. Naklej na nim kartkę z napisem „Niebieski hajs dla Dzieci na Filipinach”.
  • W czasie trwającego właśnie Wielkiego Postu, każdego dnia, gdy zrobisz coś dobrego, wrzuć do kubka jakieś ziarenko (ryż, kawa, groch…) lub zwinięty w kuleczkę kawałek papieru.

• Na koniec Wielkiego Postu zliczymy, w której klasie najwięcej zebrano duchowych pieniędzy. Zrobimy zdjęcia Waszych kubków.
  • Prześlemy ten dar Miłości na Filipiny do Sióstr Urszulanek, które przekażą go dzieciom i ich rodzicom.

Katecheci