Październik w szkolnej bibliotece:

1. Konkurs „Książka jest dla mnie …”

W październiku biblioteka świętowała Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych. Z tej okazji odbył się konkurs dla uczniów klas IV-VIII. Czytelników, pasjonatów książek poproszono o rozwinięcie zdania  „Książka jest dla mnie… „
Spośród wielu ciekawych, często bardzo osobistych wypowiedzi przedstawiamy fragmenty niektórych z nich:

Książka jest dla mnie:

-„ jest jak ogród pełen owoców, które w każdym momencie mogę zerwać i zawsze będzie ich pod dostatkiem „

- „biżuterią człowieka”

-„skrzynią, która kryje miliony marzeń”

-„inspiracją, którą mogę napawać się codziennie”

-„kluczem otwierającym wrota do niesamowitych i magicznych krain”

-„spojrzeniem na sytuacje z innego punktu widzenia”

Koniecznie przyjdźcie do biblioteki, aby poznać więcej wspaniałych myśli na temat czytania książek :)

1. Lekcje i zajęcia w bibliotece

Nigdy za dużo wiedzy ! Lekcje dla kl. 6-8  o słownikach i encyklopediach, które odbyły się w czytelni szkolnej biblioteki przypomniały, uporządkowały i utrwaliły wiedzę uczniów, która przyda im się nie raz. Klasa 4b uczestniczyła w zajęciach poświęconych czytelnictwu. Statystki okazały się iście szokujące, lecz uczestnicy zajęć z pewnością przyczynią się do ich poprawy.