W styczniu br. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw wyruszali w podróż po bibliotece, zapoznali się ze zbiorami biblioteki, regulaminem, zasadami udostępniania zbiorów. Uczniowie z Aktywu bibliotecznego przygotowali dla młodszych kolegów quiz i zagadki na temat znanych bajek i baśni. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki i Kartę Super Czytelnika. Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy uczniom z Aktywu bibliotecznego z klasy 4I i 5C: Julii Budzisz, Mai Stambrowskiej, Mai Kuczyńskiej, Michalinie Czubiel, Vladzie Pozhar, Olenie Okseniuk, Maxowi Dowgiałło, Szymonowi Mikołajczakowi i Michałowi Prociewiczowi za wsparcie nauczycieli - bibliotekarzy w organizacji Pasowania na ucznia.