Uczennice  Ósemki - Alicja Żenni z klasy 7a  i  Olga  Siuber z klasy 8c  w ramach projektu ,, Zdolni z Pomorza" poprzez wykonanie zadań konkursowych zakwalifikowały  się do Olimpijskiego Koła Chemicznego.  Był to duży sukces  dziewcząt!

Od października br. cyklicznie w soboty biorą  udział w laboratoryjnych zajęciach  chemicznych na Uniwersytecie Gdańskim Wydziale Chemii.  

W ramach chemicznego eksperymentowania  pod czujnym okiem wykładowców Uniwersytetu  Gdańskiego  poznają ,,ukryte” tajniki chemii😊 wykrywają  kationy wybranych metali,  otrzymują  charakterystyczne  związki organiczne i nieorganiczne oraz badają  ich właściwości. Na ostatnich sobotnich zajęciach samodzielnie wykonały prawdziwe srebrne bombki choinkowe.🎄

Dziewczyny bawiąc się chemią  poznają  ją w niekonwencjonalny sposób, potwierdzając wielokrotnie swoją  chemiczną wiedzę.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Naszych Młodych Chemiczek!!!

Alicja Żenni to również doskonały sportowiec.  W ostatnią sobotę zaraz po zajęciach na Wydziale chemii UG  pojechała  do Rzeszowa  na zawody judo, gdzie zdobyła  I Miejsce w  Pucharze Polski.
Wielkie Gratulacje!!!