W grudniu i w styczniu w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas IV pt.:Rodzaje katalogów i sposoby korzystania z nich”.   Najpierw uczniowie poznali podział księgozbioru na: literaturę piękną i popularno-naukową i zasady jej porządkowania - system klasyfikacji dziesiętnej. Potem zostali zapoznani z tradycyjnym - kartkowym katalogiem bibliotecznym. Poznali katalog alfabetyczny autorski i tytułowy oraz katalog rzeczowy (tematyczny). Dowiedzieli się co oznaczają „magiczne cyferki i numerki” znajdujące się na karcie katalogowej. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych, podczas których sami wyszukiwali książki znajdujące się na półkach w bibliotece oraz w katalogu on-line Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.