Regulamin Konkursu Różańcowego

„Różaniec, to skarb, który trzeba odkryć”

św. Jan Paweł II

 

Organizatorzy:

·         Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku,

·         Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku.

Adresaci:

·         uczniowie klas 0 – 4,

·         uczniowie klas 5 – 8.

Cele konkursu:

·         zachęcenie dzieci i młodzieży do praktykowania modlitwy różańcowej i odpowiedzi na prośby Matki Bożej,

·         zapoznanie się z genezą Różańca oraz historią objawień Maryjnych,

·         rozwijanie zainteresowań i aktywności twórczej, wyobraźni artystycznej,

·         integracja środowiska lokalnego.

Szczegóły dla klas 0 – 4:

1. WYKONANA PRACA – Różaniec, do wykonania którego można użyć dowolnego materiału. Praca powinna być opatrzona metryczką z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą.

2. TERMIN SKŁADANIA PRAC – do 25 października 2019 r. u katechetów.

3. Nagrodzone i wyróżnione spośród wszystkich prace zostaną wystawione do oglądania.

Szczegóły dla klas 5 – 8:

1. Konkurs polega na napisaniu testu dotyczącego wiadomości o Różańcu św. (zakres podany niżej), który odbędzie się 23 października o godz. 10.30 (4. lekcja) w sali 09 Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku.

2. Finał konkursu wyłoni ostatecznych zwycięzców. Będzie to Kahoot Różańcowy przeprowadzony na jednej z długich przerw w Szkole Podstawowej nr 8 po 23 października. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Katecheci uzgodnią dodatkowe nagrody dla uczniów, którzy wykażą się wyróżniającą wiedzą.

3. Zakres wiedzy. Uczniowie powinni samodzielnie przyswoić następujące treści: Znać genezę Różańca. Rozpoznawać ikonę św. Dominika oraz podstawowe informacje dotyczące jego życia. Znać genezę Różańca. Znać daty objawień w Lourdes, Gietrzwałdzie, Fatimie i rozpoznać wizerunek Maryi. O co Maryja prosiła i kogo? Jaki miesiąc poświęcony jest modlitwie różańcowej? Znać datę bitwy pod Lepanto, rozpoznać obraz przedstawiający ją. Kiedy, kto i jakie święto ustanowił po tej bitwie? Kto brał udział w bitwie? Jak nazwał Różaniec św. Jan Paweł II oraz kiedy ogłosił nową część Różańca? Znać sposób odmawiania Różańca oraz znać jego tajemnice i części. Wiedzieć w jakie dni tygodnia odmawia się poszczególne tajemnice. Znać kolory Różańca misyjnego i wiedzieć jakie oznaczają kontynenty. Wiedzieć, jaka obietnica związana jest z modlitwą różańcową. Treści zawarte są w prezentacji.

Różaniec - prezentacja