Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Kochani Nauczyciele.

ZNP od 27 kwietnia 2019 roku zawiesza strajk nauczycieli. Nie mnie oceniać czy jest to dobra czy zła decyzja. Dziękuję moim nauczycielom za podjęcie walki o godność naszego zawodu i lepszą edukację dla naszych uczniów. Szanowni Rodzice, ten strajk nie był wymierzony przeciwko waszym dzieciom, ale w trosce o nasze wspólne dzieci. Teraz musimy trzymać się razem i wspólnie zadbać o naszych uczniów, by stworzyć im jak najlepsze warunki rozwoju. Jeżeli chodzi o realizację podstawy programowej, to mamy do nadrobienia osiem dni (pozostałe dni strajku obejmują przerwę świąteczną i przerwę na egzaminy ósmoklasistów). Na pewno to nadrobimy. Zapewniam rodziców i uczniów, że każdy uczeń będzie mógł poprawić zaległe oceny umówione przed strajkiem. Przetrwaliśmy trudny okres, bo uwierzcie nie było łatwo zarówno rodzicom, uczniom jak i nauczycielom i mnie. Dziękuję rodzicom za wielkie wsparcie, które okazywaliście nam każdego dnia. Było to dla nas bardzo ważne. Zgodnie z kalendarzem szkolnym dni 29 i 30 kwietnia 2019 roku są dniami wolnymi od zajęć zarówno dydaktycznych jak i opiekuńczych. Dzień 29 kwietnia został odrobiony 10 listopada, natomiast dzień 30 kwietnia odrabiamy 25 maja podczas Festynu Rodzinnego "Mama, Tata, Ósemka i Ja". 2 maja zapewniamy zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 - 17.00. Od 6 maja ruszają lekcje zgodnie z planem i wznawia swoją działalność filia szkoły - oddziały przedszkolne. Nasza szkoła to ponad trzy tysiące osób - uczniowie, rodzice i opiekunowie, pracownicy szkoły. Każdy ma prawo do swojej opinii na każdy temat, ale cel wszyscy mamy wspólny - dobro naszych dzieci. Jestem przekonana, że razem zrobimy wszystko, by ten cel osiągnąć. Z całego serca po raz kolejny dziękuję: - rodzicom i uczniom za wsparcie, cierpliwość i zrozumienie; - nauczycielom za pokazanie, że trzeba walczyć o swoją godność i o godność wykonywanego zawodu. Podziękowania kieruję też do WRS i dyrektorów szkół za pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Jestem przekonana, że po raz kolejny udowodnimy, że razem możemy wszystko.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Katarzyna Kędzioł - Wasz dyrektor