TEST II ODBĘDZIE SIĘ NA POCZĄTKU LISTOPADA. DOKŁADNA DATA, GODZINA I NR SALI ZOSTANĄ PODANE PRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY Z KILKUDNIOWYM WYPRZEDZENIEM.
Lektury WMC 2020/21
„Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla uczniów klas II - III szkół podstawowych:
Anna Czerwińska-Rydel
Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim

WAŻNY KOMUNIKAT dla MMC „Spotkacie nowych przyjaciół”

W związku z brakiem książki "Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim” Anny Czerwińskiej-Rydel (księgarnie - wyczerpanie nakładu, biblioteki - zbyt mało pozycji w stosunku do ogromnej liczby maratończyków) organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Spotkacie nowych przyjaciół" postanowili dołączyć do listy lektur książkę "Dzieci pana Astronoma" Wandy Chotomskiej.

Pozycja ta będzie alternatywą dla lektury "Słońcem na papierze...". Uczniowie, którzy nie mają możliwości przeczytania książki Anny Czerwińskiej-Rydel, mogą przeczytać książkę Wandy Chotomskiej i z niej napisać test.

WMC „Czytanie rozwija,czytanie wzbogaca”dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych:

G. Bąkiewicz, K. Szymeczko, P. Wakuła
Piastowskie orły. 10 opowiadań z czasów Piastów
„W lustrze książki” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

Peter Wohlleben,
Sekretne życie drzew