21 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Języka Ojczystego.  Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W szkole odbyły się lekcje, na których uczniowie poznawali historię języka polskiego, uczyli się dostrzegać jego piękno i znaczenie w codziennym życiu. Na długiej przerwie mogli sprawdzić swoją wiedzę grając w Kahoota czy pobierając QR kody rozmieszczone na korytarzu szkolnym oraz spróbować swoich sił w odczytywaniu łamańców językowych. W bibliotece szkolnej odbyło się dyktando dla nauczycieli, przygotowane przez uczniów klas starszych.