Dnia 30 listopada br. w bibliotece szkolnej obchodzono andrzejki. Wróżby andrzejkowe to bardzo stara polska tradycja. Kiedyś wróżby miały charakter matrymonialny – dziewczyny chciały wiedzieć kiedy i za kogo wyjdą za mąż. Obecnie andrzejki to wesoła zabawa, którą traktujemy z przymrużeniem oka. W bibliotece „wróżkami” zostały dziewczynki z klasy 4 I. Dużym powodzeniem cieszyły się klasyczne wróżby „z serca”, w których można było poznać imię przyszłej ukochanej lub ukochanego. Ze względów bezpieczeństwa w bibliotece nie można używać świeczek, dlatego wróżby z wosku zastąpiono wróżbami z kolorowych kleksów oraz wydzieranką. Uczniowie mogli poznać wróżby ze skórek jabłka i fasoli oraz z kolorów, z liczb i z kart. Czytelnię w tym dniu odwiedziło bardzo wielu uczniów z klas młodszych i starszych, bo „Andrzejkowe  wróżby to do siebie mają, że jak wyjdą zawsze się sprawdzają”.